Milí cestovatelé, sama jsem mezi 16.-26.6.2022 na cestách, objednávky odešlu po návratu. Děkuji za trpělivost a výletění zdar!

O nás + kontakty

Chcete se na něco doptat, probrat zakázkovou výrobu nebo máte speciální přání?

Rádi byste navázali spolupráci nebo o projektu Moje Česko napsali do médií? Jupí!

Kontaktujte nás prosím buď

  1. přes email korkovemapy@mojecesko.cz
  2. přes chat na www.facebook.com/mojecesko
  3. přes následující kontaktní formulář

 

Nevyplňujte toto pole:

 

Komu budete vůbec psát? Jmenuju se Zuzka Blažková.

 

Jsem študovaná průmyslová ekoložka, což je obor řešící vzájemné vlivy mezi společností, životním prostředím a ekonomikou. Cílem takového studia je udržitelnější podoba lidského konání na této planetě.

Já se rozhodla jít vlastní cestou a to propagací myšlenky "méně věcí, více zážitků". Věřím totiž, že klíč ke štěstí člověka a k zdravé planetě leží v bohatství mysli, nikoli v bohatsví materiálním. Nemyslím to nijak šarlatánsky. Jen chci říct, že obvzláště v dnešní uspěchané a globalizované době je snadné podlehnout reklamním vábením, že nás další pár bot, desáté hodinky či další kuchyňský robot učiní spokojenějšími. 

Jsme věčně ve spěchu a stresu, žijeme více online než offline, pohybujeme se v drtivé většině v budovách a ztrácíme kontakt s přírodou a vnějším prostředím. Skrze mapky se snažím lidem připomínat, že hezčí bývá víkend strávený toulkami po venkově a přírodě něž bloumáním po nákupáku. Sama se na čerstvém vzduchu cítím nejšťastnější a cestuju, kdykoliv se dá. Naposledy jsem mezi lety 2019-2020 s manželem strávila rok na cyklovýpravě Japonskem.

Také doufám, že s mapami Česka pomohu povzbudit vlastenectví a hrdost na veškeré naše národní bohatství. S mapou Evropy máme zase poukazuji na štěstí, že žijeme na nejpestřejším kontinentě, minimálně co se kultur týče. Pro globální výletníky ale nesměla samozřejmě chybět v portfoliu mapa světa!

Zkrátka se snažím nabídnout milou, nápaditou a trvanlivou alternativu k anonymním dekoracím domova z obchodních řetězců. Veškeré procesy a design produktů řeším co nejekologičtěji a co nejlokálněji, jak se můžete dočíst v sekci Udržitelnost. Teda "řeším". Spíš "řešíme"! Od podzimu 2018 mi s mapkami začala pomáhat jedna z mých nejlepších kamarádek, báječná Míša Krejčová, kterou poznáte níže.

Díky moc za Vaši přízeň a krásné toulky

Zuzka

PS: kdo by se o příběhu mapiček a vůbec mém přístupu rád poslechl více, zde je rozhovor, ve kterém mě zpovídala blogerka Weef

 

Moje pravá ruka? Nejlepší tahounka, Míša Krejčová.

Kdo z čtenářů někdy podnikal, asi zná obavu o předávání svého byznysového miminka. Já mám největší štěstí, že se ke mně přidala dlouholetá kamarádka a spolehlivá šikulka Míša Krejčová. Doplňuje krásně moje nedostatky a vím, že mohu odjet třeba na druhý konec světa a přesto bude celý obchůdek fungovat jako po másle. Miška je ta, co pro Vás mapky kompletuje, odesílá balíčky, komunikuje s dílnou, řeší radosti i starosti provozní rutiny a vše potřebné vyřizuje nápaditě, včas a ještě navíc s úsměvem! No prostě poklad, co vám budu povídat.

Kromě orchestrace mapičkového království se Míša věnuje své rodině, budování láskyplného domova a tomu nejdůležitějšímu, co společnost často podceňuje - výchově a vzdělávání budoucích generací! Lepší paní učitelku byste široko daleko jen těžko hledali.

Děkuju a těším se na další společná dobrodružství!

 

215ee1f2-721d-47e6-be4f-87600a9cef43

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení