O nás + kontakty

Chcete se na něco doptat, nebo máte speciální přání?

Kontaktovat mě můžete následovně:

  1. přes email korkovemapy@mojecesko.cz
  2. přes chat na www.facebook.com/mojecesko
  3. přes kontaktní formulář

 

Nevyplňujte toto pole:

 

Komu budete vůbec psát? Jmenuju se Zuzka Blažková.

 

Jsem študovaná průmyslová ekoložka, což je obor řešící vzájemné vlivy mezi společností, životním prostředím a ekonomikou. Cílem takového studia je udržitelnější podoba lidského konání na této planetě.

Já se rozhodla jít vlastní cestou a to propagací myšlenky "méně věcí, více zážitků". Věřím totiž, že klíč ke štěstí člověka a k zdravé planetě leží v bohatství mysli, nikoli v bohatsví materiálním. Nemyslím to nijak šarlatánsky. Jen chci říct, že obvzláště v dnešní uspěchané a globalizované době je snadné podlehnout reklamním vábením, že nás další pár bot, desáté hodinky či další kuchyňský robot učiní spokojenějšími. 

Jsme věčně ve spěchu a stresu, žijeme více online než offline, pohybujeme se v drtivé většině v budovách a ztrácíme kontakt s přírodou a vnějším prostředím. Skrze mapky se snažím lidem připomínat, že hezčí bývá víkend strávený toulkami po venkově a přírodě něž bloumáním po nákupáku. Sama se na čerstvém vzduchu cítím nejšťastnější a cestuju, kdykoliv se dá. Naposledy jsem mezi lety 2019-2020 s manželem strávila rok na cyklovýpravě Japonskem.

Také doufám, že s mapami Česka pomohu povzbudit vlastenectví a hrdost na veškeré naše národní bohatství. S mapou Evropy máme zase poukazuji na štěstí, že žijeme na nejpestřejším kontinentě, minimálně co se kultur týče. Pro globální výletníky ale nesměla samozřejmě chybět v portfoliu mapa světa!

Zkrátka se snažím nabídnout milou, nápaditou a trvanlivou alternativu k anonymním dekoracím domova z obchodních řetězců. Veškeré procesy a design produktů řeším co nejekologičtěji a co nejlokálněji, jak se můžete dočíst v sekci Udržitelnost. Teda "řeším". Spíš "řešíme"! Od podzimu 2018 mi s mapkami začala pomáhat jedna z mých nejlepších kamarádek, báječná Míša Krejčová, kterou poznáte níže.

Díky moc za Vaši přízeň a krásné toulky

Zuzka

PS: kdo by se o příběhu mapiček a vůbec mém přístupu rád poslechl více, zde je rozhovor, ve kterém mě zpovídala blogerka Weef

 

Moje pravá ruka? Nejlepší tahounka, Míša Krejčová.

Kdo z čtenářů někdy podnikal, asi zná obavu o předávání svého byznysového miminka. Já mám největší štěstí, že se ke mně přidala dlouholetá kamarádka a spolehlivá šikulka Míša Krejčová. Doplňuje krásně moje nedostatky a vím, že mohu odjet třeba na druhý konec světa a přesto bude celý obchůdek fungovat jako po másle. Miška je ta, co pro Vás mapky kompletuje, odesílá balíčky, komunikuje s dílnou, řeší radosti i starosti provozní rutiny a vše potřebné vyřizuje nápaditě, včas a ještě navíc s úsměvem! No prostě poklad, co vám budu povídat.

Kromě orchestrace mapičkového království se Míša věnuje své rodině, budování láskyplného domova a tomu nejdůležitějšímu, co společnost často podceňuje - výchově a vzdělávání budoucích generací! Lepší paní učitelku byste široko daleko jen těžko hledali.

Děkuju a těším se na další společná dobrodružství!

 

215ee1f2-721d-47e6-be4f-87600a9cef43