FAQ

Níže odpovídám na otázky, které se zvlášť při osobním prodeji často opakují. Také se podíváme na komplikace, co se mohou vyskytnout. Pokud máte jiný dotaz/problém, zeptejte se.
+
Oficiálně ne, záruku na přelepování neposkytuji. Záleží totiž na stáří a počtu vrstev malby, na šikovnosti, atd. Sama mám s přemístěním úspěšné zkušenosti: doporučuji odlupovat za pomoci zednické špachtle, zbytky lepidla ze stěny lze obrousit smirkovým papírem. Podívejte se na fotografie, jak to šlo u nás
+
Ano. Samolepicí korek bude držet i na dřevě, laminu, na kovu, na tapetě…
+
Pokud se bojíte poškození zdi, můžete si v hobbymarketu koupit překližku/mdf desku, na kterou mapu nalepíte a máte ji pak sundavací jako obraz.
+
U každé mapy najdete tady na webu instruktážní video. V balíčku pak přikládám tištěnou předlohu s návodem. Hlavním tipem ode mě je díly na stěnu aplikovat nejprve jemně a přesunovat dle potřeby. Až finální kompozici přimáčkněte větši silou.
+
Aktuálně je výroba na zakázku pozastavená.
+
Jako přírodní materiál reaguje korek na změny vlhkosti. Obvykle stačí kroutivý díl průběžně přimačkávat. Kdyby problém přetrvával, stačí si pomoci trochou lepidla.
+
To nelze, leda byste měli v k dispozici obří halu :) Mapa Česka a mapa Evropy mají velice odlišná měřítka. Samotné Česko je široké 80cm, v rámci mapy Evropy má český dílek šíři 10cm.
+
Jak u mapy Evropy, tak u mapy světa jsem byla nucena vynechat mnoho ostrovů kvůli jejich příliš malé velikosti, laser by je z korku nedokázal vyřezat. Řešením je extra materiál, který najdete v balení a z něhož si můžete chybějící a navštívené destinace vykutit.
+
Záleží, jak pojmete svou výstavku fotek - kolik jich bude kolem mapy viset a jakou velikost fotek zvolíte. Obecně bych doporučila nechat alespoň 50 cm po každé straně, ale opravdu jde o individuální volbu.
+
Gravírování do map nenabízím, ale mám dobrou zprávu: na korek jde krásně psát (například fixami). Můžete si tedy snadno krajská města nebo další body zájmu sami na mapu zanést.
+
Kvůli vysokým nákladům vždy byla v kategorii výroby na zakázku. Aktuálně v nabídce není.